Siedmaci lídrovi podľahli, no dva góly mu strelili

V Humennom odohrali 2. októbra 2021 naši siedmaci svoj tretí zápas v Lige starších žiakov 7. ročníkov.

Po domácej prehre s Trebišovom 3:11 v prvom kole a prehre v Prešove 1:6 odohrali naši hráči tretí zápas u svojho najvzdialenejšieho súpera. Domáce družstvo bolo v tabuľke na prvom mieste, takže naši hráči hrali proti veľmi silnému súperovi.

Už prvá tretina ukázala kvality domácich hráčov, u ktorých dominovala predovšetkým rýchlosť korčuľovania. Po nej viedlo Humenné 5:0. Prvú polovicu druhej tretiny zahrali naši hráči výborne a na jej konci strelili vysokému favoritovi aj jediný gól, ktorý strelil Maxim Svitana. Favorit sa ale postupne opäť dostal do tempa a nakoniec doviedol zápas do dvojciferného víťazstva. Naši ale v zápase bojovali až do konca a za to boli odmenení druhým gólom v sieti domácich, ktorý strelil Lukáš Jasovský 70 sekúnd pred koncom zápasu.

HK Humenské levy Humenné –HKM Kežmarok 14:2 (5:0, 5:1, 4:1)

Góly: 8. Hirjaková, 2. Godžak, 3. Boris PH, 13. Jarina, 17. Hirjaková, 23. Godžak OS, 33. Godžak, 34. Boris, 37. Danko, 38. Hirjaková, 44. Hirjaková, 48. Danko, 51. Boris PH, 55. Godžak – 32. Svitana, 59. Jasovský

Vylúčení: 1:6. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0.

Zostava nášho družstva: Heldák, Šatala – Cvejnová, Hudáč, Šingovský, Zlacký, Pavlík, Pirhala, Panáček, Stanková, Svitana, Jasovský, Kopper, Mozden, Urda, Suranovský. Tréner: Martin Klempa. Vedúca družstva: Katarína Šatalová.