Spojenie dvoch kežmarských klubov je už na dosah

V závere roku 2021 (21. decembra 2021) sa uskutočnilo na pôde Mestského úradu v Kežmarku dôležité stretnutie ohľadom spájania dvoch kežmarských hokejových klubov do jedného.

Toto stretnutie zvolal primátor mesta a naň pozval nielen obidvoch prezidentov kežmarských hokejbalových klubov – Rastislava Poláka z MHK a Martina Grigláka za HKM, ale aj zástupcu Slovenského zväzu ľadového hokeja Milana Ladivera, predsedu MŠK Kežmarok Ľuboslava Kovalského a riaditeľa Základnej školy Nižná brána Dušana Tokarčíka.

Cieľom stretnutia bolo informovanie prítomných, ktorí majú v rukách spojenie klubov, primátorom mesta o jeho rozhodnutí akým spôsobom sa celá vec okolo spájania klubov bude uberať v roku 2022. Rozhodnutie vedenia mesta je také, že v meste vznikne nový hokejový klub, ktorý ako jediný bude podporovaný mestom. Členovia obidvoch klubov sa tak môžu doň prihlásiť, ale mesto nebude nikomu brániť v tom, ak sa rozhodne nejaká skupina založiť, resp. ponechať si svoj doterajší hokejový klub. Ten ale nebude podporovaný mestom a bude výlučne fungovať na súkromnej báze, s čím by mali všetci počítať.

Prezidentom nového mestského hokejového klubu bude samotný primátor mesta, ako najväčšia garancia toho, že klub bude fungovať. Jednotlivými členmi novej správnej rady by mali byť práve prítomní pozvaní na danom stretnutí, ale o samotnom počte členov sa dá ešte postupne rokovať. Nový mestský hokejový klub by mal vstúpiť do súťaží už v sezóne 2022/2023.

Pre náš klub, ktorý je za to, aby v meste bol iba jeden mestský klub a v tom prípade všetci naši členovia sa doň aj prihlásia, je to pozitívna informácia. Snaženie nášho prezidenta Martina Grigláka sa tak naplní. Je to náš dlhodobý cieľ a konečne v tejto veci vidíme svetlo na konci tunela, pretože doteraz sa síce záležitosti a stanoviská obidvoch klubov dohodli, ale nikdy sa nezrealizovali. Teraz je už spojenie dvoch kežmarských klubov blízko a veríme, že v prvom polroku 2022 sa už iba dotiahnu technické a administratívne veci, aby sme v septembri už boli jedna veľká kežmarská hokejová rodina.

Veríme, že tento návrh vedenia mesta už bude nemenný a my hokejisti a hokejoví nadšenci sa budeme môcť už konečne venovať celkovému rozvoju kežmarského hokeja a najmä našej hokejovej mládeži.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *